Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Kortina3Kortina beagle  ur.2012 r.
 
Kortina to rasowy beagle, młoda, aktywna sunia, która od szczeniaka była trzymana w małym kojcu bez dostępu do świata zewnętrznego i towarzystwa innych zwierząt i ludzi.
 
Kupiona była jako 4-ro miesięczny szczeniak i po krótkim czasie wybudowano jej kojec na tyłach posesji, tak aby nikt jej nie widział. Odwiedzana była przez opiekunów jedynie kiedy dostawała posiłek.
Gdy dostała się do Fundacji, początkowo była trochę nieufna i spięta, wiadomo, że strach ma wielkie oczy.Ale po kilku minutach było już lepiej. Dlatego prognozujemy, że Kortina przy odrobinie cierpliwości i spokoju szybko stanie psychicznie na nogi. Potrzeba cierpliwości i czasu, aby sunia otworzyła się na człowieka. Z pewnością w kochającym domu znacznie szybciej by się otworzyła. Szuka spokojnego, cierpliwego domu i opiekunów, którzy pomogą jej zwalczyć dystans do ludzi i dadzą szansę na lepsze życie. Kortina odkrywa na nowo świat, zdziwiona towarzystwem innych psiaków i kotów, które z zaciekawieniem jej się przyglądały. Sunia po wejściu do mieszkania obeszła cały dom i bardzo zaciekawiła się telewizorem. Jak na Beagle przystało, dużo niucha, toteż lepiej, aby na nieogrodzonym terenie była trzymana na smyczy. Warto pamiętać też o chipie i adresatce. Poczciwość i dobroć jest zapisana na jej pyszczku! Kortina potrzebuje ciepła, życzliwości i poczucia bezpieczeństwa. Jedyne czego zaznała do tej pory, to życie w samotności. Nie wiedziała co to znaczy mieć swoje miejsce i pełną miseczkę, toteż przy jedzeniu nie wybrzydza i z apetytem zjada wszystko. Nie zna zabawek, teraz odkrywa co to jest smaczek i wszystko jest dla niej nowe. Sunia jest pokornym pieskiem. Wyraźnie widać w jej oczach niepewność przed utratą nowego miejsca, gdzie po raz pierwszy w życiu ma swoje posłanie i towarzystwo ludzi. Kortina szuka domu, gdzie będzie oczkiem w głowie swoich ludzi. Wspaniała, kochająca, radosna sunia potrzebuje własnego domu, takiego już na zawsz,e najlepiej z kocykami i podusiami. Jest zdrową sunią, więc może wiele lat być szczęśliwą i dać szczęście człowiekowi, który da jej kawałek miejsca w swoim domu oraz sercu. Do nowego domu wniesie na pewno dużo radości i będzie pociechą dla całej rodziny.
Obecnie waży ok.12 kg. Nie jest jeszcze wysterylizowana, ale wkrótce będzie. Została już odrobaczona. Może zamieszkać z innym psem lub kotem, gdyż zupełnie nie reaguje na ich obecność. Aktualnie przebywa w towarzystwie kotów i piesków i nie ma z tym żadnych problemów.