Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Allegro Charytatywne

                         nasze aukcje allegro1

          Zapraszamy na nasze aukcje na

          Allegro Charytatywnym

 

fleksi 2018 5
Dostaliśmy pozdrowienia 
Suczka Fleksi w nowym domu Fela wraz ze swoją przyjaciółką Figą i resztą rodziny spędziła część wakacji w Holandii,zwiedzała Amsterdam z łódki oraz plaże w okół.
fl dom sierpien19 2
fl dom sierpien19 2
fl dom sierpien19 3
fl dom sierpien19 4
fl dom sierpien19 5
 
 
Zdjęcia Fleksi z kumpelą Figą.z nowego domu.Fleksi nazywa się teraz Fela .Sunie bardzo się lubią,bawią się razem,śpią razem i są nie mal że nie rozłączne.
Figa to sunia ze stojącym uchem.
 
flexidom2018 3
flexidom2018 7
Urocza Fleksi zamieszkała w nowym domu na Ursynowie oprócz wspaniałej ludzkiej rodziny ma kumpelę Figę.Obie sunie są takiej samej budowy,obie bardzo łagodne i obie nie lubią być same .Tak że jak to się mówi " dobrały się jak w korcu maku",nie znam pochodzenia tego stwierdzenia ale w tym przypadku jest idealne.Na kanapie leży sobie Fleksi a Figa obserwuje ją z góry,jest z natury bardzo ostrożna więc swoimi sposobami zapoznaje się z nowo przybyłą Fleksi która od razu była skłonna się z rezydentką.
fleksi dom1 
 
fleksi dom2m
 
FLEKSI ur.02.2017r.
 
Malutka sunia ( waży 7.3 kg na dzień 29.08.2018r.). Została wysterylizowana ( badanie krwi potwierdziło że jest zdrowa), odrobaczona. Do Fundacji przyjechała z małej miejscowości na południu Polski.
 
O jej życiu wiemy tyle że przebywała w wiosce gdzie urodziła szczeniaki ( w polu,pod płotem). Bardzo dzielna mama wychowała swoje maluszki,kiedy miały ok.dwóch miesięcy trafiły wraz z mamą do "przechowalni" . Maluszki zostały rozebrane przez miejscową ludność 😞 i mam ogromną nadzieje że nie trafiły do budy,kojca. Fleksi tęskniła ogromnie za swoimi dziećmi.
 
Kiedy przyjechała do Warszawy była bardzo przerażona ale bardzo grzeczna bez jakichkolwiek skłonności do gryzienia. Z jakiegoś powodu miała mocno czerwone gałki oczne,być może po pobiciu. Po kilku dniach zostały tylko nie wielkie czerwone ślad. Mimo że minęło już kilka dni sunia nadal lęka się. Na spacerze raczej stoi lub siedzi w jednym miejscu, po czasie załatwia się ( całe szczęście), robi czasami kilka kroków. Mimo lęku Fleksi nie wyrywa się, wzięta na ręce nie protestuje. Oczywiście postępy są : w skali 1-10 jest 0.5 ale zawsze coś !!
 
Dostaje dobre jedzenie więc pałaszuje z apetytem. Kiedy jest głaskana od brodą , podnosi główkę i wygląda na zadowoloną. Obecnie sunia przebywa w lecznicy wet. i było by super aby od razu trafiła do kochającego domu stałego. Nie musiała by przechodzić dodatkowego rozstania z domem tymczasowym w którym będzie czekała na adopcję.
 
Powinna trafić do osób cierpliwych , które rozumieją że malutka Fleksi potrzebuje zrozumienia i cierpliwości. Z pewnością pokocha całym sercem, będzie cudowną przyjaciółką i przytulanką. Przypuszczalnie nie miała nigdy domu , żyła sobie , bo żyła ot.tak po prostu . Fleksi jest tak młodziutkim psiakiem a już tak wiele doświadczyła na poniewierce. 
 
Bardzo proszę o udostępnienie wieści o Fleki jak największemu gronu znajomych , przyjaciół , w ten sposób może dostać szansę na życie.
W lecznicy będzie jeszcze ok.6 dni. Z obserwacji wynika że  może zamieszkać ze spokojnym psem (przynajmniej na początku zanim się rozrusza) lub kotem. 
 
Ważne : kiedy była "u siebie" ze szczeniakami była radosna , czasami zaszczekała, tak że z całą pewnością Fleksi będzie również radosną sunią.
 
tel.693349978
 
5.09.2018
Fleksi od kiedy zamieszkała w mieszkaniu z innymi zwierzakami okazała się wspaniałą , mądrą suczką. Była bardzo zadowolona kiedy zobaczyła pieski i kotki którym od razu chciała umyć pyszczki. Bardzo radośnie witała się z pieskami które nie koniecznie tak od razu chciały się z nią zaprzyjaźnić . Tak że lęk przed wszystkim zniknął. Tegoż samego dnia kiedy zamieszkała z innymi zwierzakami już po dwóch godzinach radosna wyszła na spacer w szelkach na smyczy na  łapkach a nie na rękach jak do tej pory. Weszła do windy, po schodach również nie było problemu. Na spacerze napotkane pieski wita radośnie. Załatwia się tylko na spacerze, mimo iż nie znała życia w domu z człowiekiem a spacerów z pewnością nie miała. Fleksi jest niesamowitą mądrusią, bardzo szybko się uczy. Wspaniała sunia pod każdym względem. Dobrze by było aby szybko znalazła dom stały i nie przywiązywała się bardzo do obecnej sytuacji.
 

Psy do adopcji

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<