Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

20240220 003820 resized
W lutym 24 roku u kotka pojawiła się opuchlizna na szczęce. Konieczny jest tomograf i dalsze leczenie, które jest bardzo kosztowne. 
Bardzo rzadko proszę  o pomoc ale teraz  jest bardzo potrzebna. Bardzo proszę o udostępnienie wieści o cudownym Czarnuszku do jak największego grona znajomych.
Wpłaty proszę kierować na konto Fundacji Canis 96 1020 1026 0000 1602 0102 2938
 
Poniżej dokladna informacja na temat Czarnuszka.   

kiermaszSerdecznie zapraszamy na kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt który odbędzie się w dniach:
16i 17 grudnia 2023 r.w godzinach 12 - 19,
w Miau Cafe w Warszawie  przy ul.Naruszewicza 30 (Metro Wierzbno). 
Kwota uzyskana w czasie kiermaszu w całości zostanie przeznaczona na  pomoc  potrzebującym psom i kotom. Mieliśmy ostatnio sporo wydatków na leczenie,operację badania, karmę, tym bardziej każda nawet najmniejsza kwota uzyskana w czasie trwania kiermaszu będzie bardzo pomocną.
Ponieważ jest to trudny czas również dla ptaków i wiewiórek ,część kwoty zostanie przeznaczona na karmę i karmniki.
Jak co roku będą kalendarze Fundacji na 2024 r., Rękodzieło: ceramika, myszki zabawki dla kota, obrazki biżuteria, mydełka, ciepłe skarpety i czapki  dla ludzi i nowość: piękne gliniane znicze ręcznie malowane  bardzo trwałymi farbami. Znicze są o zapachu cytrynowym oraz piękne karty świąteczne  oraz "uniwesalne" ze zwierzętami ręcznie robione .
Jeśli ktoś z Państwa posiada  już nie potrzebne  książki, płyty DVD,CD, winylowe, karmę dla zwierząt, ziarno dla ptaków, orzeszki dla wiewiórek to chętnie przygarniemy. 
Bardzo proszę zaprosić znajomych, przyjaciół do Miau Cafe  aby przy okazji pomagania, spędzili mile czas wśród  kocich rezydentów.
Bardzo prosimy o udostępnienie do jak największego grona zanjomych informacji o kiermaszu.
Z pozdrowieniami Danuta Skarbek 

image000000026"Pierwsze kroki"

Kuleczka, nasza siedemnastoletnia seniorka, która będąc u nas od piątego miesiąca życia nigdy nie znalazła domu, nikt też nigdy o nią nie pytał.  

Kiedy była znaleziona miała bardzo duży problem z łapką, która została zoperowana i już na zawsze została krótsza o 2 cm. Bardzo dzielna sunia o cudownym, radosnym charakterze radziła sobie z chodzeniem całkiem dobrze ale czas płynie i lata lecą jednakowo dla wszystkich. Od jakiegoś czasu coraz trudniej zaczynało się chodzić Kuleczce, pojawiły sie również inne problemy zdrowotne ale podawane leki pomagają. Zmiana pogody też nie jest bez znaczenia. Mimo wszystko sunia nie rezygnuje i bardzo chce żyć, uczestniczyć w wyjazdach na działkę. Lubi bardzo spacery. Aby Kuleczce pomóc zakupiliśmy wózek, w którym jeszcze uczy się chodzić, bywa lepiej i gorzej ale to dopiero kilka dni. To nie tak łatwo, kiedy to miała swój sposób chodzenia przez siedemnaście lat, ale stara się bardzo.

Dziękujemy bardzo Pani Małgosi i jej córce w imieniu swoim i Kuleczki za pomoc finansową w zakupie wózka. Obie Panie przeznaczyły pieniądze ze sprzedaży dwóch obrazów aby poprawić dzielnej Kuleczce komfort chodzenia. Przekazana została kwota 600 zł. Wielkie dzięki! 

Serdecznie zapraszamy na dwudniowy kiermasz dobroczynny na rzecz zwierząt który odbędzie się w dniach:
17 i 18 grudnia 2022 r.w godzinach 12 - 19,
w Miau Cafe w Warszawie  przy ul.Naruszewicza 30 (Metro Wierzbno).
Kwota uzyskana w czasie kiermaszu w całości zostanie przeznaczona na  pomoc  potrzebującym psom i kotom. Mieliśmy ostatnio sporo wydatków na leczenie,operację badania, karmę, tym bardziej każda nawet najmniejsza kwota uzyskana w czasie trwania kiermaszu będzie bardzo pomocną.
Ponieważ jest to trudny czas również dla ptaków i wiewiórek ,część kwoty zostanie przeznaczona na karmę i karmniki.
Jak co roku będą kalendarze Fundacji na 2023 r., Rękodzieło: ceramika, myszki zabawki dla kota, obrazki biżuteria, mydełka, ciepłe skarpety i czapki  dla ludzi i nowość: piękne gliniane znicze ręcznie malowane  bardzo trwałymi farbami,o zapachu cytrynowym .
Jeśli ktoś z Państwa posiada niepotrzebną włóczkę, książki, płyty DVD,CD, winylowe, karmę dla zwierząt, ziarno dla ptaków, orzeszki dla wiewiórek to chętnie przygarniemy. 
Bardzo proszę zaprosić znajomych, przyjaciół do Miau Cafe  aby przy okazji pomagania, spędzili mile czas wśród  kocich rezydentów.
plakat canis22 1

proxyZapraszamy do lektury jak być zdrowszym.
Bardzo ładne wydanie, łatwe do wykonania przepisy, szczególnie te bez mięsa.

 

Michael Pollan to człowiek, który jednym zdaniem zmienił nawyki żywieniowe Amerykanów. Słynne: „Jedz, nie za dużo, rośliny przede wszystkim”, stało się inspiracją dla wielu osób. Jego rodzina – siostry i mama, wegetarianki oraz mięsolubne – jak nikt inny rozumie zróżnicowane potrzeby domowników i podpowiada, jak można je pogodzić. Ich dania są proste, zdrowe i smaczne. 

W książce dostępne są przepisy, które są dostosowane do prawie wszystkich potrzeb żywieniowych: wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe i bez nabiału. A najlepsze jest to, że wiele z tych dań można przygotować w 35 minut lub szybciej!

279764649 5469293556455879 3552807201807602045 n
Serdecznie zapraszamy wszystkich zwierzolubów na WDZ. Tak jak co roku będziemy również i teraz . Bardzo zachęcamy do odwiedzenia naszego stanowiska  nr.18 (zielony namiot). Jeśli ktoś z Państwa  zechciał by przynieść karmę dla piesków i kotków to chętnie przyjmiemy. Obchody WDZ zawsze są szansą na zdobycie dodatkowych funduszy na pomoc zwierzętom. Obecnie mamy większość starszych piesków i kotków,tych które nigdy nie znalazły domu.Tak że i wydatki na ich opiekę, leczenie są większe. Adopcja starszego zwierzaka  też  nie jest łatwa .
Odwiedzając nasze stanowisko będą mogli Państwo zakupić rękodzieło wykonane z myślą pomocową i nieodpłatnie, a cała uzyskana kwota przeznaczona będzie  dla zwierzaków.  Będziemy mieli mydełka ręcznie robione z wizerunkami  zwierząt, kwiatów. Ceramikę, talerze, figurki zwierzaków , magnesy i inne  przedmioty, obrazki olejne i nie tylko, zabawki dla kota, serwetki szydełkiem robione, biżuteria i wiele innych rękodzieł  z których każde jest inne i jedyne w swoim rodzaju. Pogoda zawsze dopisywała więc i teraz  z pewnością będzie  ładnie.
 

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis.

W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych celów statutowych - 1% ze swojego podatku za rok 2018.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Fundacja Canis, jako Organizacja Pożytku Publicznego uzyskała od Państwa w ramach odpisu 1% za rok 2018 kwotę 72 447,66

Wszelkie wsparcie udzielane Fundacji i naszym podopiecznym jest bardzo ważne i bardzo potrzebne. Staramy się zdążyć z pomocą na czas, by ratować zagrożone życie zwierząt bezdomnych. Zależy nam na tym, by każdy podopieczny odzyskał zdrowie, sprawność i by nie cierpiały głodu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Darczyńcy i Przyjaciele Fundacji mają ten sam cel.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość!

 

 

wkp zegnaj lato na bielanach1

Żegnaj lato na Bielanach w Warszawie okazało się dużym sukcesem. Nasza ceramika i mydełka ręcznie robione cieszyły się dużą popularnością i udało się uzyskać sporo funduszy na rzecz zwierząt.
Fundacja Canis miała swoje stoisko, gdzie zaprezentowała ciekawe drobiazgi i fajne pomysły na prezenty z kotem i psem w tle, ceramika, mydełka ekologiczne, sztuka.

Impreza odbyła się 7 września 2019 r. (sobota), godz. 15 w Parku Olszyna (róg ulic Romaszewskiego i Gąbińskiej).

20190907 182800

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

Pobierz program PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<