Przekaż 1% z podatku na nasze zwierzęta!

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis od 26 listopada 2012 jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Przeznacz 1% podatku za rok 2016 na rzecz naszych zwierząt.

15540871 830731310296677 6838580609546516081 o mini BILBO

Malutki Bilbo został w domu tymczasowym już na zawsze z Natalią, którą bardzo pokochał, oczywiście z wzajemnością. Dzięki czułej opiece Bilbo nabrał wiary w człowieka, zmienił się nie do poznania, przytył, futerko zmieniło się - wypiękniało. Stał się radosnym psiakiem, uwielbia się bawić i bardzo zaprasza do zabawy przynosząc zabawkę. Niestety nie nagrałam ani nie zrobiłam zdjęć bo bawiliśmy się. Później próbowałam ale rozbawiony malec wcale nie miał ochoty na pozowanie. Był w Salonie Psi Czar gdzie pani Małgosia "zrobiła" z Bilba prawdziwego elegancika. Maluszek był bardzo grzeczny kiedy robioną miał "fryzurę". Bilbo zawsze jest grzeczny, taki mały mądruś. Tak bardzo chce się uczyć w ogromnym skupieniu wpatruje się w twarz człowieka kiedy się do niego mówi i uczy sie niesłychanie szybko. Bardzo, bardzo chce być i jest !! Bo jak nie kochać takiego doskonałego pod każdym względem Malutkiego Bilbo !!!

Malutki Bilbo miał zrobione badanie krwi  24.12.2016r., badanie wykazało, że jest zdrowym pieskiem. Lekki stan zapalny z pewnością był spowodowany dużym kamieniem nazębnym. Został wykastrowany i kamień został zdjęty a żadnego z zębów nie trzeba było usuwać. Teraz z pewnością piesek troszkę przytyje bo szczuplaczek z niego jest. Zważony był tuż przed kastracją, jego waga to 5,80 kg. Z narkozy wybudził się niespodziewanie szybko już po godzinie od zakończenia operacji nie było widać śladów narkozy. Merdał ogonkiem i upominał się aby zabrać go z klatki. Obecnie przebywa w lecznicy na Ursynowie gdzie planujemy jego pobyt na 10 dni (do zdjęcia szwów). W tym czasie zostanie również odrobaczony.

Bardzo pilnie szukamy bardzo dobrego domu dla małego (waży 6 kg) ok. trzyletniego pieska. Parę dni temu został przywiązany do płotu jednej z posesji. Miał obrożę i szelki, ale oczywiście nie było adresówki ani czipa. Podejrzewamy, że może być niechcianym spadkiem po zmarłej osobie. Piesek jest łagodny, lecz bardzo smutny i wystraszony - na razie boi się nawet tymczasowego opiekuna. Przebywa obecnie w hotelu dla zwierząt, ale widać, że jest tam bardzo nieszczęśliwy. Prawdopodobnie był domowym pieszczoszkiem i niełatwo mu zaakceptować tak drastyczną zmianę warunków, do czego dochodzi jeszcze tęsknota za utraconym ludzkim przyjacielem. Bardzo ładnie chodzi na smyczy ,nie boi się wejścia do pomieszczeń, również nie ma problemu z chodzeniem po schodach. Za suchą karmą nie przepada ale mokre jak lubi bardzo. Malutki Bilbo z pewnością chciałby spędzić zimę pod kołdrą, tym bardziej, że jego sierść nie jest gęsta. Prosimy w jego imieniu o pomoc - to młody psiak, pokocha z całego serca każdego dobrego człowieka, który się nim zaopiekuje. Tel.: 693349978

 


Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172