Aby wyszukać kota adoptowanego do 2018 r. przejdź na stronę archiwalną

Przekaż 1,5% z podatku na nasze zwierzęta!

Pobierz program PIT

Przeznacz 1,5% podatku
na rzecz naszych zwierząt.

Od 26 listopada 2012 Fundacja Canis jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Sterylizacja kotów i psów

Nadpopulacja psów i kotów jest poważnym problemem, dotyczącym całej Polski.
Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadliczebności zwierząt, zarówno samic jak i samców.
Finansujemy (w miarę pozyskiwanych środków) sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących i bezdomnych psów - obowiązują TALONY BEZPŁATNE uzyskane w Fundacji.
Lecznice weterynaryjne, z którymi współpracujemy umożliwiają przez cały rok rabatowe zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt niezamożnym opiekunom czworonogów, którzy zgłoszą się do naszej Fundacji osobiście - tel.: 833-81-30 lub 693-34-99-78 i uzyskają TALON RABATOWY.
Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do humanitarnego odłowienia i bezpiecznego przechowywania wolno żyjącego kota po zabiegu, który wypożyczamy opiekunom zwierząt..

Odrzuć MITY - poznaj FAKTY dotyczące zabiegu sterylizacji Twojego zwierzęcego towarzysza.

WETERYNARZ RADZI:

Nadpopulacja psów i kotów jest poważnym problemem, dotyczącym nas wszystkich. Każdego roku w schroniskach w całym kraju usypianych jest wiele tysięcy psów i kotów. Usypiane są nie z powodu starości czy nieuleczalnej choroby, lecz z powodu braku miejsca w schroniskach, chorób wirusowych i zbyt małej ilości domowych adopcji.

Chirurgiczna sterylizacja jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu nadpopulacji zwierząt, dotyczy zarówno samic jak i samców.

 

Zanim dopuścisz do prokreacji Twojego psa czy kota, rozważ następujące okoliczności:

 

MIT: Wysterylizowane psy i koty są mniej zdrowe.

FAKTY: Wysterylizowane samce kotów żyją średnio o dwa lata dłużej niż nie poddane temu zabiegowi. Zachorowalność na pewne typy nowotworów złośliwych i podatność na infekcje, szczególnie dróg moczowych, spada u kotów i psów o 98%.

 

MIT: Doświadczenie porodu poprawia charakter samic.

FAKTY: Nie istnieją medyczne dowody na poparcie tej rozpowszechnionej opinii. W rzeczywistości psy i koty, które poddano sterylizacji przed ich pierwszą rują są mniej kapryśne, mniej zaczepne i zdrowsze niż nie sterylizowane.

 

MIT: Osobowość psa lub kota zmieni się na gorsze po zabiegu.

FAKTY: Jest dokładnie odwrotnie. Psy i koty poddane sterylizacji nie są zbyt skłonne do włóczęgi, wiążą się silniej ze swoimi ludzkimi opiekunami i mają mniej kłopotliwych nawyków, jak np. wdawanie się w bójki i opryskiwanie moczem swego terytorium.

 

MIT: Moje kocięta/szczeniaki są takie rozkoszne... łatwo znajdę dla nich dom.

FAKTY: Smutna prawda jest taka, że chociaż małe zwierzaki są urocze, to nie wystarcza dla nich życzliwych i odpowiedzialnych domów. Siedem z każdych dziesięciu psów/kotów trafiających do schroniska jest uśmiercana. Połowa wszystkich, urodzonych każdego roku psów i kotów umiera w schroniskach, laboratoriach i na ulicach.

 

MIT: Sterylizacja jest nienaturalna. Nie powinniśmy ingerować w przebieg procesów naturalnych.

FAKTY: Udomowione psy i koty są hodowane przez ludzi dla towarzystwa. Rozmnażamy te bezbronne stworzenia, po czym zabijamy miliony z nich każdego roku - to właśnie uznać należy za nienaturalne. Sterylizacja jest humanitarnym rozwiązaniem tego problemu.

 

MIT: Operacja sterylizacji jest ryzykowna.

FAKTY: Zabiegi sterylizacji są bezpieczne i przeprowadzane przez weterynarzy rutynowo. Polegają na usunięciu fragmentów układu płciowego (rozrodczego) i mogą być dokonywane już na kilkumiesięcznych zwierzętach. Powrót do normalnej aktywności następuje po kilku dniach od zabiegu.

Małe, zaniedbane i głodne kotki piwniczne to skutek niekontrolowanego rozmnażania bezdomnych kotów, dlatego Fundacja Canis prowadzi całoroczną akcję sterylizacji wolno żyjących kotek.

Fundacja dysponuje profesjonalnym sprzętem, który umożliwia złapanie kota wolno żyjącego (jedynie w celu sterylizacji lub leczenia) i bezpiecznego przechowania go po zabiegu lub w czasie leczenia.

Fundacja Canis sugeruje odcięcie czubka ucha w czasie zabiegu sterylizacji u kotek wolno żyjących, które wrócą do stada. Zabieg ten pozwoli odróżnić kotki wysterylizowane od nie wysterylizowanych. Zaoszczędzi to kotce stresu powtórnej operacji. Jest to szczególnie ważne u kotek jednakowo umaszczonych, które trudno odróżnić nawet karmicielom.

Klatka-łapka pozwala na odłowienie kota wolno żyjącego bez konieczności dotykania go.

Przechowanie kota wolno żyjącego po zabiegu sterylizacji lub w czasie leczenia czy kwarantanny umożliwia klatka wystawowa - kot ma w niej miejsce do spania, kuwetę ze żwirem, oraz miski z wodą i jedzeniem. Odizolowanemu w ten sposób zwierzęciu łatwo podać w jedzeniu lekarstwo, można obserwować dokładnie jego zachowanie, stan zdrowia i funkcje fizjologiczne.

Możliwe jest wypożyczenie klatek - niestety ze względu na nierzetelność wielu osób pobieramy kaucję:

  • klatka wystawowa mała - 90 zł
  • klatka wystawowa duża - 150 zł
  • klatka-łapka - 350 zł.

Wysokość kaucji to wartość klatek - po oddaniu sprawnego sprzętu w określonym terminie kaucja podlega zwrotowi.

Z osobą wypożyczającą klatkę, Fundacja spisuje umowę użyczenia.


Aktualności

Milenka

20240628 163827
Więcej…

Morusek znalazł dom

morusek 2020 10

 

Więcej…

Grażynka

IMG20210811145212 mini
Więcej…

Mokosia znalazła dom

image0000001003
Więcej…

Kiermasz Witaj Lato na Bielanach

Stoisko Fundacji będzie obecne na pikniku Witaj lato na Bielanach - jak zwykle rękodzieło, mydełka, drobiazgi idealne na upominki. 

Piknik odbędzie się w dniu 8 czerwca 2024 r. w godz. 15:00-19:00 na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec, gotowość stoisk o godzinie 14:00.

plakat Witaj Lato na Bielanach 2024

Kotka Tosia

20240219 101031 resized

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1,5% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

Pobierz program PIT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS

działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Danutę Skarbek. Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym,
zagubionym, wyrzucanym zwierzętom; w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście. Więcej >>>


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96 1020 1026 0000 1602 0102 2938


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 443 gości oraz 0 użytkowników.

Na blogu Fundacji Canis znajdziesz aktualności i wiele porad.
Zachęcamy osoby, które adoptowały od nas psy i koty do dzielenia się wiadomościami o swoich pupilach na naszym blogu.

Canis Fundacja<